Elu võib kohati olla stressirikas. Negatiivset stressi kogedes kaotame oma energiat ja ka elurõõmu. Kui soovid oma energiat siiski säästa, siis alustuseks võivad sind aidata järgnevate harjumuste muutmine.

Kaeblemine

Elu on vaheldusrikas ja ikka juhtub, et elu päikselisemat poolt kipuvad teinekord varjutama murepilved. Varjupoolele keskendumine võib veelgi süvendada negatiivseid tundeid. Samas ei ole vaja ka keep-smiling maski kanda: lihtsalt toimunu rahulik arutamine on parim lähenemine.

Tagarääkimine

Kellegi tagarääkimine tundub teinekord väga ahvatlev. Kuid varem või hiljem võib selline tagarääkimine jõuda inimeseni, kes oli arutlusobjektiks. Parem on võimalusel ka selja taga jagada teistele inimestele tunnustust.

Kühmus seljaga ringi käimine

Selline harjumus kujuneb aastatega ja vaevalt sellest paari päevaga lahti saab. Samas segab selline harjumus energia vaba voolamist kehas. Hea on meeles pidada, et sirge seljaga ringi käimine võimaldab end paremini tunda ja eeldatavasti aitab teha ka enda jaoks paremaid otsuseid.

Vale hingamine

Pingelises olukorras või mõne negatiivse mõtte või emotsiooni ajal on hea pöörata tähelepanu oma hingamisele. Võimalik, et hingate pinnapealselt või hoiate hinge kinni. Parim on sellises olukorras kõhu- ehk diafragma abil hingamine. Selline teadlik hingamine aitab pingelist olukorda rahulikumalt käsitleda.